Javorník – Čertův Mlýn – Čeladná

Druhý trénink na extrémní horský závod Beskydská sedmička. Pro tento trénink jsem si s kamarádem Pavlem zvolili trasu Frenštát ž. s., Javorník, Radhošť, Pustevny, Čertův mlýn a Smrk. Smrk jsme nakonec kvůli časové tísni vynechali, takže se trasa smrskla jen na 40 km.

Do Frenštátu jsem vyrazil s kamarádem Pavlem T.  vlakem z OV. Den předem jsem si zjistil, jak se vlakem jezdí, protože jsem nejel vlakem tak 6-7 let. Z nádraží z OV jsme vyrazili v 6 ráno. Jelikož jsem od 23:00 hod předchozí dne do 5:00 pracoval na jednom e-shopu, snažil jsem se alespoň v tramvaji a vlaku nabrat trochu sil před náročným tréninkem.

Do Frenu jsme dorazili kolem 7:00 a po nákupu nezbytných potravin v místní Hrušce jsme vyrazili na Javorník. Vybrali jsme si trasu po zelené s menší odbočkou, takže celý výstup kolem 6 km jsme zvládli za cca 50 minutek, což byl výborný výkon, i když malinko vysilující. Z Javorníku jsme se hned vydali na sedlo Pindula a odtamtud na Radhošť. Výstup na Radhošť jsme vedle malinkou oklikou, a i když se už teploty šplhaly téměř k 30 stupňům, sil bylo stále dost. Cca 2-3 km pod Radhoštěm jsem si musel přezout Garmonty a nazout obyčejné běžecké boty, protože mi Garmonty jako vždy sedřely kůži na patě.

Těsně před výstupem na Radhošť jsme si vystoupali strmý kopeček, kde mě docela pobavila rodinka s kočárkem, které posílám svůj obdiv. Z Radhoště jsme pak po zelené běželi dolů k hotelu Raztoka, kde jsme si dali první mini občerstvení a odpočinek a vydali jsme se zpět do kopců, tentokrát na vrchol Tanečnice (Pustevny). V polovině 4 km výstupu na cca 24. km jsem dostal první krizi z hladu, ale po pár minutách a po radách Pavla jsem to přešel a po výstupu na vrchol jsem si v místním bufetu dal domácí klobásky s chlebem.

Z Tanečnice jsme pokračovali na Čertův mlýn, před kterým je mé oblíbené, sice jen možná 700 m dlouhé stoupání, ale sklonem smrtelné stoupání, které jsem si ošahal v minulém roce při závodě na 47 km pořádaným Radegastem. V tomto stoupání mě potkala na 27. km druhá krize, kterou jsem však opět po pár minutách překonal a pokračovali jsme dále.

Z Čertova mlýna jsme pokračovali zkopce kolem Kněhyně a Malé Stolové až k hotelu Čeladenka. Dohromady to byl asi 8 km sestup, místy po kamenité úzké cestě, kde jsem v běžeckých botách cítil každý kámen a sestup se pro mě stával trošku utrpením. Po sestupu k Čeladence jsme díky časové tísni volili běh do Čeladné na vlak, protože výšlap na smrk a sestup do Ostravice by nám vzaly cca další 3 hodiny a na to jsme již čas neměli.

Závěrem, trénink to byl výborný, svaly pracovaly na výbornou, akorát jsem trošku podcenil stravovací režim, což se mi malinko vymstilo, ale díky mentorování ze strany Pavla jsem si uvědomil, jak je pravidelný přísun tekutin a cukru při extrémních výkonech důležité.

Trasa měla cca 40 km a trvala 8 h, což při 30 stupních a neustálém z kopce a do kopce považuji za relativně dobrý výkon.