Visalaje – Na Konečné – Bílý Kříž

První trénink na extremní horský závod Beskydská sedmička, na který se chystáme začátkem záři 2011. Pro první  trénink jsme si zvolili polo-hřebenovku Visalaje – Gruň – Na Konečné – Bílý Kříž a zpět na Gruň a Visalaje. Trasa cca 24 km.

Na Visalajské parkoviště jsme s Ami dorazili v 11:45, chvíli pozorovali temné mraky a nárazový vítr, který ohýbal stromy, ale nakonec jsme se rozhodli se na trasu vydat. První zastávkou nám byla Gruň, kam jsme se dostali během cca 25 minut po lehkém stoupání a spíše rovince.

Z Gruně jsme se kousek vrátili a běželi na Konečnou. První cc 3-3,5 km jsme běželi z kopce k řece, odkud nastalo 2 km stoupání do cílové zastávky. Nahoře nás sice zastihl silný nárazový vítr, ale už jsme měli za sebou nějakých 10 km, takže jsme pokračovali v cestě dále.

Z Konečné jsme běželi na Bílý Kříž. V polovině cesty Ami začala trošku ztrácet síly, protože jsme si stále udržovali poměr běh/chůze 7:3, což bylo tentokráte nad její síly. Zastavili jsme se tedy na chatě Dorotěnka, kde jsem se slečnou hostinskou nechal zlákat na 2 13ti stupňové červené pivka, což jsem si celou cestu k autu pořádně vyčítal. Po 30 minutové pauze jsme běželi dále na Bílý Kříž. Cesta vedla pořád do kopce a zvláště po těch pivech začala být namáhavá i pro mě, dokud jsem zase nějaké to deci nevypotil.

Když jsme doběhli na Bílý Kříž, vítr utichl, mrholení přestalo a i sluníčko nám začalo hezky svítit do kroku. Z Bílého Kříže jsme se vydali zpět na Švarnou Hanku a odtud zpět z kopce k autu na Visalaje. Zde jsem si dal lehčí obídek (Lososa) a vyrazili jsme domů za rodinkou.

Celá trasa měla cca 24 km, spíše středně náročný terén – my jsme to měli za 3h 40 minut i se zastávkou na občerstvení.